B2

A janë vërtet kaq patriotë politikanët kosovarë, apo veç – demagogë!

Ben Andoni   Është e vërtetë se Gjykata Kushtetuese e Kosovës duhet të japi një lloj vlerësimi, fakt që gjithsesi nuk varet direkt prej saj. Por...

Tadic: Qe pse Perendimi po e mbështet Vucic’in

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadic, thotë se faktori ndërkombëtar po e mbështet Vucic'in pa kufizime sa u përket politikave të mbrendshme në Serbi, me...

Specialja fton për intervistim personin që gjatë luftës ishte 14 vjeç (foto)

Gjykata Speciale e ka ftue Rilind Berishën për intervistim. Berisha gjatë luftës kishte vetëm 14 vjeç. Ai do të paraqitet me 5 Gusht para dhomave të...

Presidenti Thaçi i kërkon koalicionit PAN propozim-mandatarin e ri për kryeministër (dokument)

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes nji shkrese zyrtare dërgue bartësit të koalicionit fitues të zgjedhjeve të fundit, Kadri Veselit, i ka kërkue edhe...

Partitë austriake paralajmërojnë Kosovën, qe për çka

Liderë të partive austriake kanë paralajmërue Kosovën se hekja e taksës ndaj Serbisë asht e domosdoshme për rikthim të dialogut dhe vazhdimin e rrugëtimit...

Ky asht kandidati koncensual për kryetar të LDK’s?

Mediumi i afërt me partinë e LDK’s, pronar i të cilit asht avokati Besnik Berisha sapo ka përfundue mbledhja e LDK’s ka publikue lajmin...

Kqyreni rrehjen masive mes turistëve në pllazhen e Shëngjinit (video)

Pamjet e nji përleshje masive që ka ndodhë në pllazhen e Shëngjinit po qarkullojnë në mediat sociale. Siç shihet në videon ma poshtë, në sherr...

Kqyrni çka ban modelja serbe, me Lamborghini perfundon ne….(video+foto)

Modelja serbe, e cila ka qene dashnorja e futballerit brazilian Neymar, shkon e merr kerrin super te shtrejte Lamborghini dhe tuj i grah me...

FSK ndryshon uniformën, qe pamjet (foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka nxjerr dekret me të cilin miratohet dukja e uniformave të reja të Forcës së Sigurisë së...

Limaj e zbut randësinë e takimit me Haradinajn e Pacollin, qe çka thotë që...

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka folë mbas takimit që kishte me kryeministrin në dorëheqje, Ramush Haradinaj. Para mediave, ai këtë takim e ka...

E Fundit

Migjen Kelmendi: Vjosa Osmani doli si pazar i mbrendshëm i LDK’s (video)

Kandidati per deputet i PDK’s, Migjen Kelmendi, i ftuem ne RTK perballe analistëve ka komentue kandidaturen e Vjosa Osmanit per kryeministre nga LDK. "Vjosa Osmani...

Haradinaj godet VV’n: Koncepti i tyne asht komunist dhe fukarallak

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj e ka goditë partinë e Albin Kurtit tue thanë se koncepti i kësaj partie asht komunist...

Migjen Kelmendi: Kadri Veseli e ka përnime, lideri i VV’s ka defekt në ligjërimin...

Kandidati per deputet i PDK's, Migjen Kelmendi, i ftuem ne RTK perballe analistëve ka thane se ne ligjerimin e kryetarit te VV's ka kunderthanie. "Lideri...