B2

Isa Mustafa rizgjedhet kryetar i LDK’s

Mbasi Fatmir Sejdiut nuk iu mundesue me kandidue per kryetar te LDK's, Isa Mustafa mbeti kandidati i vetem ne parti, çka edhe u rizgjedh...

A janë vërtet kaq patriotë politikanët kosovarë, apo veç – demagogë!

Ben Andoni   Është e vërtetë se Gjykata Kushtetuese e Kosovës duhet të japi një lloj vlerësimi, fakt që gjithsesi nuk varet direkt prej saj. Por...

Tadic: Qe pse Perendimi po e mbështet Vucic’in

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadic, thotë se faktori ndërkombëtar po e mbështet Vucic'in pa kufizime sa u përket politikave të mbrendshme në Serbi, me...

Specialja fton për intervistim personin që gjatë luftës ishte 14 vjeç (foto)

Gjykata Speciale e ka ftue Rilind Berishën për intervistim. Berisha gjatë luftës kishte vetëm 14 vjeç. Ai do të paraqitet me 5 Gusht para dhomave të...

Presidenti Thaçi i kërkon koalicionit PAN propozim-mandatarin e ri për kryeministër (dokument)

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes nji shkrese zyrtare dërgue bartësit të koalicionit fitues të zgjedhjeve të fundit, Kadri Veselit, i ka kërkue edhe...

Partitë austriake paralajmërojnë Kosovën, qe për çka

Liderë të partive austriake kanë paralajmërue Kosovën se hekja e taksës ndaj Serbisë asht e domosdoshme për rikthim të dialogut dhe vazhdimin e rrugëtimit...

Ky asht kandidati koncensual për kryetar të LDK’s?

Mediumi i afërt me partinë e LDK’s, pronar i të cilit asht avokati Besnik Berisha sapo ka përfundue mbledhja e LDK’s ka publikue lajmin...

Kqyreni rrehjen masive mes turistëve në pllazhen e Shëngjinit (video)

Pamjet e nji përleshje masive që ka ndodhë në pllazhen e Shëngjinit po qarkullojnë në mediat sociale. Siç shihet në videon ma poshtë, në sherr...

Kqyrni çka ban modelja serbe, me Lamborghini perfundon ne….(video+foto)

Modelja serbe, e cila ka qene dashnorja e futballerit brazilian Neymar, shkon e merr kerrin super te shtrejte Lamborghini dhe tuj i grah me...

FSK ndryshon uniformën, qe pamjet (foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka nxjerr dekret me të cilin miratohet dukja e uniformave të reja të Forcës së Sigurisë së...

Te Fundit

blerim latifi

Latifi: As Thaçi e as Kurti, qe kush e ndau Mitrovicën

Nji debat i ashpër asht hapë ditët e fundit në opinionin tonë e në të cilin pak-a-shumë shpallet fajtori i "ndamjes" së Mitrovicës. Vetëvendosje...

Veseli në veri të Kosovës, qytetarët thonë se qeveria i ka lanë në harresë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, me kërkesë të banorëve shqiptarë të komunave në veri të Kosovës, i ka vizitue sot ata...

53 qytetare dalin shnosh prej konvikteve

53 persona që kishin rezultue negativ me Coronavirus, sot lirohen nga karantina. Te Diellen keta 53 persona, që ishin vendose në karantinë te Qendra e...