Perzgjedhja e Editorit

Qe çka mundet me ndodhe, mbas ramjes se Qeverise Kurti

        Hajzer Salihu Neni 100 paragrafi 4 i Kushtetutës, përcakton se një mocion i mosbesimt është i pranueshëm kur për të votojnë shumica e të gjithë...

Shtatë mësime nga Coronavirius’i

Ivan Krastev Kriza e Covid-19 do të riformësojë në mënyrë dramatike reagimin e BE ndaj të gjitha krizave të tjera me të cilat është përballur...

Tre krizat e Kosovës dhe nevoja për një qeveri të Unitetit Kombëtar

Mero Baze Qeveria Kurti- Mustafa po shkon drejt rrëzimit, pasi LDK nuk pranoi shkarkimin e njëanshëm të ministrit të Brendshëm Agim Veliu, pa u konsultuar...

Sa kohe na duhet me kuptue se a po funksionojne masat kufizuese ndaj COVID-19?

Corriere della Sera   Në Kinë, mbyllja funksionoi menjëherë, por u kuptua pas 12 ditësh: dhe mospërputhja kohore midis asaj që dimë dhe asaj që po...

Qysh e pat parashikue Bill Gates rrezikun qe na vjen prej – virusave!...

Pesë vjet ma heret, themeluesi i Microsoft, Bill Gates, tue fol ne TED, pat parashikue se njerezimi nuk asht gati me u perballe me...

Per liderat qorra dhe elefantin

      Shaqir Islami Pa informacion, njeriu është qorr. Dhe hall i madh i çdo populli është, kur atë e udhëheq një qorr. Ne, shqiptarët e Maqedonisë...

Stefano Massini: Bota mbas Coronavirusit, s’ka me qene ma e njajtë!

Shkrimtari italian Stefano Massini, i numron 10 gjana që s'kane me qene ma te njajta, sepse gjithçka u krye. Ai i drejtohet Aleksandros, vogëlushit që...

Konfirmohet: Dy raste me Coronavirus në Kosovë

Ministri i Shendetesise, Arben Vitia, ka konfirmue ne konference te jashtezakonshme se dy persona kane rezultue pozitiv me Coronavirus. Te prekunit me kete virus jane...

Qeveria Kurti kalon nga “territoret” ne “korridore”! PDK kerkon doreheqjen e ministrit Reka (video)

Anetari i Kryesise se Partise Demokratike, Migjen Kelmendi, ne konfrencen per media ne seline e partise, komentoi propozimin e ministrit ne Qeverine Kurti, zotit...

Grenell në Twitter demanton Zyrën e Kryeministrit për bisedën e Kurtit me Shtëpinë e...

I dërguemi Special i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka demantue deklaratën e zyrës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në të cilën...

Te Fundit

Ndalohet lëvizja nëpër sheshet kryesore të Prishtinës

Sheshet kryesore të kryeqytetit, ai “Skënderbeu”, “Nana Tereze” dhe “Zahir Pajaziti” janë bllokue nga Policia e Kosovës. Edhe rruga që përshkon këto sheshe asht bllokueme...

Vdesin dy te prekun me Covid-19 ne Kosove!

Ministria e Shëndetësisë ka njoftu se dy persona të prekun me Coronavirus kanë vdeke mengjesin e sotem. Ky asht njoftimi: Komunikatë për media Prishtinë, 6 prill 2020 Sot...

PDK sfidon Qeverinë Kurti: Publikoje vendimin për karantimin e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanit

Partia Demokratike e Kosovës po vazhdon betejën me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti, lidhun me vendosjen në karantinë të dy komunave në veri, Mitrovicës...