Perzgjedhja e Editorit

Grenell e thotë haptas: Nëse s’ka bisedime të mira me 27 Qershor, ja çka...

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun, Richard Grenell përmes Tëitterit ka konfirmuar se më 27 qershor do të ketë diskutime për dialogun...

“Treshja fantastike” e RTV Dukagjinit i ndajnë rrugët (foto)

Moderatori i njohur i RTV Dukagjini, njëkohësisht edhe drejtori i këtij televizioni, Ermal Panduri, përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, ka bërë të...

Gjykata Kushtetuese vendos që përfaqësuesit e popullit në Kuvend vendosin për qeverinë e ardhshme

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur me votë unanime që vendi nuk shkon në zgjedhje pas mocionit të mosbesimit, por hapet rruga për krijimin...

Ambasada e SHBA, mesazh të qartë partive politike

Ambasada e Shteteve të Bashkueme të Amerikës në Kosovës, ka ba të ditun për lajmi.net, se të gjitha partitë politike në vend duhet me...

Vehbi Kajtazi – Haki Abazit: A e mban mend atë deklaratën në Rrokum TV

Zavendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, dhe analisti Vehbi Kajtazi kanë pasë nji përplasje mes vete lishun me disa deklarata.Kajtazi tha se Abazi merret me...

Cili asht qellimi i Kurtit dhe keshilltareve te tij? Me e deshmue Kosoven si...

Anetari i Kryesise se Partise Demokratike te Kosoves, Migjen Kelmendi, ka reague ndaj deklaratave te keshilltarit te kryeministrit te shkarkuem Kurti, Shkelzen Gashi, per...
Migjen Kelmendi_Scan TV_Passport

Çka tha Migjen Kelmendi per Albin Kurtin ne Scan TV te Tiranes (video)

Arber Hitaj, kryetari i Shoqates se Gazetareve Europiane, zhvilloi nji interviste me publicistin dhe anetarin e Kryesise se Partise Demokratike te Kosoves, Migjen Kelmendi,...

“Lažni car Šćepan Mali” 

Migjen Kelmendi Gjate krejt kesaj kohe, jam permbajt ne gjykime dhe vleresime te veprimeve te Albin Kurtit, per mos me ja prishe egzaltimin e tij...

Apelon Kelmendi: Ta lame sot demokracine me veprue!

Sot Kryesia e Kuvendit ka konvokue seancen e jashtezakonshme per mocion votebesimi ndaj Qeverise Kurti, me iniciativen e Lidhjes Demoratike te Kosoves, qe mblodhi...

Kelmendi: Kur zhurma e tenxhereve dhe garuzhdave prezentohet si – “Populli”

Nga: Migjen Kelmendi, anëtar i Kryesisë së PDKKUR ZHURMA E TENXHEREVE DHE GARUZHDAVE PREZENTOHET SI - “POPULLI”Thone, historia nuk perseritet, po edhe kur ndodhe...

Te Fundit

E dhimbshme: Nëna e një dëshmori në Vushtrri vdes nga Coronavirusi

Për 24 orë, dy qytetarë nga Vushtrria kanë ndërruar jetë nga koronavirusi.Njëra nga viktimat, ishte nënë e një dëshmorit, shkruan lajmi.net.Këtë e ka bërë...