Opinion

“Lažni car Šćepan Mali” 

Migjen Kelmendi Gjate krejt kesaj kohe, jam permbajt ne gjykime dhe vleresime te veprimeve te Albin Kurtit, per mos me ja prishe egzaltimin e tij...

Pallaska: Albin Kurti asht i nxanë tue u marrë me fushatë zgjedhore dhe Presidentin,...

Dastid Pallaska Masat për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19 pas aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese Duke marrë parasysh që aktualisht kemi një Kryeministër në ikje që...

Përpjekja e politikanëve të Kosovës, për të përçarë më shumë Perëndimin, se sa Serbinë

Shkruen: Mero Baze E vetmja shpresë ku Sllobodan Milosheviçi kishte mbështetur strategjinë e tij për Kosovën në vitin 1999, deri në Rambuje, ishte përçarja e...

Buzhala: Reichstag’u në flakë, i duem 50-55 përqind të votave

Berat Buzhala Historiani i njohur britanik, Richard Evans, në trilogjinë e tij monumentale, “Rajhu i Tretë”, thotë se në momentin kur Adolfi po e shihte...

Lufta speciale e “deleve virtuale” te Kurtit, asht dhune qe paralajmeron dhunen!

Revolucionarët e vonuar në vendin dhe kohën e gabuar   Naim M. Ramizi Në një shoqëri me një demokraci pjesërisht të konsoliduar thirrjet për gjakderdhje janë tejet...

Albin Kurti, cyberxhemati dhe psikologjia e turmës

Për të mbajtur gjallë mitin e politikanit të pathyeshëm, Albin Kurti dëshiron ballafaqim me peshën e kundërt të kolovajzës mbi të cilën është ulur....

Kelmendi: Kurti edhe Kushtetuten e auto-poetizon, bile edhe na e interpreton!

Migjen Kelmendi   Kur realiteti politik te shfaqet me krejt vertetesine dhe vrazhdesine e vet, ka dy menyra me u perballe me te: me e kuptue,...

Ambasada amerikane m’thoshte mos me mbajte kontakte me Albinin, une e bana te kunderten!

Kreshnik Spahiu   Ambasada amerikane më kërkoi 8 vite më parë të mos mbaja asnjë marrdhënie me Albin Kurtin, por unë bëra të kundërtën dhe me...

Smakaj: Pse i kam kcye n’qafë Albinit?

Driton Smakaj Pse i kam kcye n'qafë Albinit? Nëse Albini deklarohet publikisht që nuk u ka dhënë instruksione konkrete militantëve për pikat si më poshtë, edhe...

Bisaku: Albin Kurti asht antiamerikan dhe ka ideologji të Lindjes së Mesme

Gjon Bisaku Mendimi im personal. Z. Kryeministri Albin Kurti duhet nje gje te merr parasysh qe "Shtepia e Bardhe, Shtepia e Gjelber apo Shtepia e Kuqe"...

Te Fundit

PDK sfidon Qeverinë Kurti: Publikoje vendimin për karantimin e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanit

Partia Demokratike e Kosovës po vazhdon betejën me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti, lidhun me vendosjen në karantinë të dy komunave në veri, Mitrovicës...

Pacientët që vdiqën nga Coronavirusi sot, vuenin nga këto smundje

Ministria e Shëndetësisë ka njoftue se gjatë orëve të hershme të 6 Prillit, smundja Covid-19 jau mori jetën dy pacientëve të cilët po trajtoheshin...

Arta Nitaj flet mbas skandalit me foton cullak (foto)

Modelja Arta Nitaj së fundmi ka qenë ndër emnat ma të komentuem në botën e showbizit. Ajo u përball me diçka shumë të pakandshme mbasi...