Foto

Pamje të reja, mbasi ndodhi sulmi i tmerrshëm terrorist në Zelandë të Re (foto)

49 persona kanë humbë jetën mbas nji sulmi terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandë të Re. Brenton Tarrant, terroristi 28 vjeçar, kreu...

Vendi i kontrasteve: Këto foto kanë me ju befasue (foto)

Dikur ishte nji mister, tashma asht nji vend familjar për shumëkend në botë. Bahet fjalë për vendin ma të populluem në botë, Kinën. Megjithatë, mbetet shumë...

Samiti historik i Sofjes për Kosovën, foto që s’ban me i huq (foto)

Mbasi kanë folë të gjithë pjesëmarrësit, në hapsiën jashtë vendit ku po mbahet Samiti BE- Ballkani Perendimor asht realizue “fotografia familjare”. ...

Pamje nga kërkimi i dy policëve të zhdukun në Kaçanik (foto)

Ka vazhdue edhe sot kerkimi i dy policeve te zhdukun në magjistralen Kaçanik-Hani i Elezit. Dy policet ishin vetaksidentue te Shtunen rreth ore 21:00, shkruen...

Fotot e papublikueme nga ajo çka ndodhi në Kuvendin e Shqipnisë (foto)

Këto janë disa foto të tjera nga protesta e së Hanës mbrenda në Kuvendin e Shqipnisë. Aty shihet nji moment, se si Monika Kryemadhi dhe...

Foto të Këshillit të Përgjithshëm të LVV’s, do nervozë e do të tjerë të...

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes “Vetëvendosjes” ka mbajtë sot mbledhjen ku ka vendosë për zgjedhje të reja mbrenda partisë.

VV publikon foto gjatë arrestimit të deputetëve (foto)

Mbas arrestimit të deputetëve të Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi ka reague Lëvizja Vetëvendosje. Ata kanë publikue disa foto nga arrestimi...

Këto foto fejesash mos gaboni me i huq, kanë me ju shkri tue kesh!...

Fotot e fejesës janë të randësishme për nji çift. Të shumtë janë ata që përzgjedhin fotografin dhe vendin e duhun për me realizue fotot. Por këto...

Mos i huqni këto pamje, kur njerëzit fiksohen mbas pasunisë! (foto)

Ky asht albumi fotografik ma i komentuem i kohëve të fundit. E talentuemja Lauren Greenfield ka nxjerrë në treg nji libër të ri, të titulluem...

S’ban pa i pa këto pamje, këta njerëz e çojnë ‘çmenduninë’ në tjetër nivel...

Njerëzit janë nga natyra paksa të çuditshëm, por ka nga ata të cilën e ngrenë këtë “çmenduni” në nji tjetër nivel. Të gjithëve na ndodh...

E Fundit

Hahn ofron emergjencën civile t’Europës për Shqipninë

Komisioneri për Zgjanimin e BE’s, Johannes Hahn shpreh solidarizim me situatën në Shqipni, mbas tërmeteve. Në nji postim në Twitter, Hahn shkruan se Europa ka në...

Rouhani paralajmëron forcat e hueja mos m’u afrue n’regjion

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani ka paralajmerue se forcat e hueja po kercenojne sigurine e Gjiut, mbasi SHBA’te thane se po dergojne trupa ne...

21 vjet nga rania e Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, Haradinaj përkujton heroizmin e çiftit

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ne perkujtim te Fehmi e Xhevë Lladrovcin, ka thanë se ata do të jenë gjithmonë udhërrëfyesit tonë në rrugën...