Në Fokus

PDK’s i bashkohen aktivistë të Nismës dhe LDK’s (foto)

Kryetari i PDK's, Kadri Veseli, ka njoftue se i janë bashkue udhëheqës të Nismës në diasporë dhe aktivistë të LDK's. Shkrimi i Veselit: Nuk kanë të...

Ky asht rrëfimi i vogëlushes Yllka, që përloti Kadri Veselin (video)

Liderin e PDK's, Kadri Veselin, e ka përlotë rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quejtun Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e...

Viti i Kosovës: Presidenti Thaçi mori pjesë në inagurimin e programit “Women in Energy”...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në inagurimin e programit “Women in Energy” dhe në shpalljen e vitit akademik 2019/2020...

Lajmërohet Elez Blakaj nga Amerika, ka nji porosi për ata që po ia përmendin...

Ish-Prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, i cili para do muejve asht largue nga Kosova dhe ka dhanë dorëheqje nga posti i tij, Elez...

Uran Ismaili për Listën e re të Barnave Esenciale: U plotësue nji kërkesë shumëvjeçare...

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka folë rreth listës së re të Barnave Esenciale e cila ka hy në fuqi nga sot. Në...

Nga legalizimi i 350 mijë pronave, zhbllokohen 10 miliardë euro kapital

Në Kosovë egzistojnë ma shumë se 350 mijë prona të palegalizueme, ndërsa kryetari i PDK's, Kadri Veseli, ka paralajmërue legalizimin e të gjitha pronave...

Hisen Berisha: Kurrë s’kam qenë në LDK, kjo parti asht e kapun

Nji nga ish-komandantët e UÇK's në Koshare, Hisen Berisha, ka deklarue se kurrë në jetën e tij nuk ka qenë anëtar i LDK's dhe...

Veseli, ndërmarrësve: Mos bleni toka, kush dëshiron me investue – kemi me ja dhanë...

Kryetari i PDK's, njiherit kandidati për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, sot mbasdite ka shpalosë nji pjesë programit të tij ekonomik. Në nji takim me...

Ish-ambasadori amerikan për dialogun Kosovë-Serbi: Të largohemi nga logjika se dikush ka me humb...

Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Cameron Manter, mendon se asht shumë e randësishme që Kosova dhe Serbia me u largue nga ideja se njani duhet...

Zyra e kryeministrit Haradinaj shpall tender në vlerë prej 300 mijë eurosh për libra:...

Në këtë kohë të fushatës zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, kryeministri i dorëhequn, Ramush Haradinaj, përkatësisht zyra e tij, ka shpall konkurs...

E Fundit

Migjen Kelmendi: Vjosa Osmani doli si pazar i mbrendshëm i LDK’s (video)

Kandidati per deputet i PDK’s, Migjen Kelmendi, i ftuem ne RTK perballe analistëve ka komentue kandidaturen e Vjosa Osmanit per kryeministre nga LDK. "Vjosa Osmani...

Haradinaj godet VV’n: Koncepti i tyne asht komunist dhe fukarallak

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj e ka goditë partinë e Albin Kurtit tue thanë se koncepti i kësaj partie asht komunist...

Migjen Kelmendi: Kadri Veseli e ka përnime, lideri i VV’s ka defekt në ligjërimin...

Kandidati per deputet i PDK's, Migjen Kelmendi, i ftuem ne RTK perballe analistëve ka thane se ne ligjerimin e kryetarit te VV's ka kunderthanie. "Lideri...