Fushë tenisi nën ujë, Dubai kalon çdo parashikim për të ardhmen (foto)

Planet për nji stadium nënujor të tenisit në Dubai kanë kalue nji hap ma afër realitetit këtë vit, simbas arkitektit polak, që asht mbrapa këtij projekti të madh.

Në Prillin e vitit të kaluem, Krzysztof Kotala, që ka ba Masterin në Shkencat e Arkitekturës në ‘Krakov Polytechnic’, bani bujë në lajmet botnore kur zbuloi projektin e tij të propozuem për nji stadium tenisi nën ujë.

Dhe, përderisa atëherë nuk kishte asnji investitor, ai ka konfirmue për Arabian Business se asht në bisedime me investitorë potencialè në SHBA për me e ba këtë projekt nji realitet.

Shperndaje në: