Ky asht urimi i Thaçit për 8 Mars

hashim-thaci-zyre

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka urue gratë me rastin e 8 Marsit.

Ai në nji postim në rrjetin social Facebook shkruen se gratë janë simbol i qytetnimit, zhvillimit dhe përjetësisë në çdo popull dhe në çdo vend.

 

Ky asht postimi i Thaçit:

 

Dita Ndërkombëtare e Gruas, 8 Marsi, është vetëm një ditë simbolike e juaja.

Ju, nëna, gra dhe vajza jeni simbol i qytetërimit, zhvillimit dhe përjetësisë në çdo popull dhe në çdo vend.

Nderimi, respekti dhe dashuria ndaj jush nuk shteron asnjëherë. HTH

 

 

 

 

Shperndaje në: