Erdogan ‘çmendet’, i quen holandezët mbetje naziste!

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan i ka përshkue holandezët si “mbetje të nazistëve dhe të fashizmit”, shkruen BBC.

Kjo vjen mbas ngritjes së tensioneve mbas anulimit të nji tubimi në Rotterdam.

Qeveria holandeze ka largue lejen për aterimin e aeroplanit në të cilin ishte Ministri i Punëve të Jashtme të Turqise, Mevlut Cavusoglu.

Cavusoglu do të mbante fjalim në nji tubim të votuesve mërgimtarë pro referendumit që do të mbahet në Turqi, i cili do t’i jepte fuqi shumë ma të mëdha Presidentit.

 

 

Shperndaje në: