Bob Dylan ma n’fund e pranoi çmimin Nobel për letërsi

Kangetari dhe tekstshkruesi Bob Dylan ma n’fund e ka pranue çmimin Nobel per letersi.

Prezentimi erdhi 5 muej mbasi Dylan ishte shpallë fitues dhe 3 muej mbas ceremonise se dhanies, ne te cilen ai nuk mori pjese, transmeton Rrokum.TV.

Por, te Shtunen, Dylan e pranoi çmimin e madh ne nji ceremoni private ne Stockholm, dhe simbas mediave suedeze nuk kishte kamera gjate ceremonise./Rrokum.TV

Shperndaje në: