Dy javë mbasi e takon Putin’in, Erdogan shkon të Trump

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, pritet të ketë takime të randësishme në javët vijuese mbasi ka me u takue me Presidentin rus, Vladimir Putin në 3 Maj, ndërsa me 16 dhe 17 Maj me Presidentin amerikan Donald Trump, shkruen ‘Daily Sabah’.

Erdogan dhe Putin kanë me u takue në “katër sy” për me bisedue për krizën siriane dhe bashkëpunimin në sektorin energjitik.

Dy javë ma vonë Erdogan ka me fluturue drejt Washingtonit për me u takue për herë të parë me Donald Trump.

 

 

 

Shperndaje në: