Çka thotë numri dy i Amerikës për sulmin në Paris!

Zavendëspresidenti amerikan Mike Pence, tha se sulmi mbi policinë në Paris asht paralajmërim se terrorizmi mundet me goditë çdo vend në çdo kohë.

“SHBA nuk ka me u pendue me përpjekjet për me mposht terrorizmin”, tha Pence, shkruen AP.

Shteti Islamik mori përgjegjësinë për gjuetjet e mbramshme në Paris, ku u vra nji polic dhe u plagosën dy të tjerë.

 

 

Shperndaje në: