Trump’i e shtyu, por kryeministri malazez e falenderon? (Video)

Situata në të cilën Presidenti amerikan Donald Trump shtyn Dushko Markovic’in, ka shkakte indinjatë në Ballkan dhe ka tërheq vëmendjen e rrjeteve sociale, mirëpo Kryeministri malazez ka thanë se ai reagim ishte i padamshëm.

Markovic për AP tha se reagimin e Trumpit e kishte pa vetëm në rrjetet sociale dhe se nuk e ka pengue reagimi i tij, madje ka thanë se e kishte falënderue për mbështetjen që i ka dhanë Malit të Zi për anëtarësim në NATO.

Kujtojmë, së dje në Bruksel asht mbajt Samiti i NATO’s, në të cilin kanë marrë pjese liderët e shteteve anëtare.

 

Shperndaje në: