Ky asht premtimi i Haradinajt në Ditën e Fëmive (foto)

Kandidati për Kryeministër i koalicionit PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj ka urue fëmitë me rastin e 1 Qershorit – Ditës së Fëmive.

Haradinaj, përmes nji postimi në Facebook ka thanë se ka ardh koha që fëmive me ju dhanë buzëqeshja dhe lumturia që meritojnë.

 

Postimi i Haradinajt

 

 

Të nderuar Qytetarë të Republikës!

Prindër të dashur!

Ka ardhë koha që fëmijëve tanë t’ua japim buzëqeshjen dhe lumturinë që e meritojnë.

E kam një premtim: nuk do të bëjmë fushatë me fëmijët. Por do të bëjmë fushatë për të ardhmen e fëmijëve tanë, si e të gjithë bashkëmosharëve të tyre në Evropë.

Ky është zotimi im në ditën e fëmijëve!

RH

Image may contain: 4 people, people smiling, child and outdoor
Shperndaje në: