E para pune e Thaçit – nenshtetesia kosovare per Pandeli Majkon

thaci-majko

Menjiherë mbas marrjes së detyrës së tij si President i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ja akordon shtetësinë kosovare ish-kryeministrit shqiptar, Pandeli Majko.
Ish-kreu i qeverisë shqiptare gjatë luftës së Kosovës në vitin 1999, ka nji pjesë të familjes së tij që jeton në Prishtinë, vllaun e tij Altinin që asht i martuem me nji vajzë nga Kosova dhe jeton ketu. /Burimi:tesheshi/

Shperndaje në: