Roma, nji vajze prej Kosove dhe – diamantat!

hysnije kastrati

Biznismenia e re, Hysnie Kastrati, asht femna e parë nga Kosova që ka dizajnue dhe po sjell brendin e parë të stolive me gurë të çmueshëm “HRK”.

hk3
Kastrati, e cila ka studiue në Romë ku edhe vepron, me 9 Prill, në ditëlindjen e saj, ka vendos me prezentue brendin e stolive me gurë të çmueshëm në kuadër të kompanisë së saj “La Maison du diamant”.

hk2
“Vendet tjera që kam me promovue brendin tim në treg, mbas Romes, janë Milano, Vjena, Dyseldorfi, Cyrihu, Stambolli, Parisi, Londra, e ma vone edhe New Yorku”, ka thanë Kastrati.

hysnije kastrati

 

Shperndaje në: