Qe çka duheni me hangër për seks të paharruem, plus i shnoshni disa smundje (foto)

Përziemja e hudrës dhe tamblit mundet me tingëllue e çuditshme, por mbasi ju t’i mësoni krejt përfitimet shëndetësore, kjo pije ka me ju kthye në pijen tuej të preferuem!

Tambli me hudër asht shumë i shnetshëm, natyral dhe me fuqi medicinale shumë të nalta, shkruen Shije.Al

Mënyra e pregaditjes:

Përbamësit:

10 thelpij hudër të qërueme

500 ml tambël

2-3 lugë sheqer

250 ml ujë

Pregaditja:

Ju duhet me vendos tamblin dhe ujin në nji çajnik dhe me shtue hudrën e grime. Mandej çajnikun vendoseni në nxetësi mesatare derisa të zien. Në momentin që ka zie shtone sheqerin dhe përzine. Kjo pije duhet me u konsumue e ngrohtë.

Smundjet që i shnosh:

Trajton të ftoftin

Rregullon nivelet e kolesterolit

Trajton artritin

Trajton astmën

Çrregullimet kardiake

Lufton pneumoninë

Lufton pagjumësinë

Ndihmon në tretjen ma të mirë

Trajton tuberkulozin

Shnosh impotencën seksuale

Screenshot_1-5

Shperndaje në: