Halimi i ‘godet’ zyrtarët e VV’s, kjo asht arsyeja!

ajnishahe-halimi
Ajnishahe Halimi, njana prej ish-figurave ma të rëndësishme të Vetëvendosjes, tash anëtare e PDK’s i ka goditë fort zyrtarët e Vetëvendosjes, tue thanë se ata në protesta donin te vdisnin qytetarët.
Grueja që vlerësohet si nji nga zanat ma aktiv në Drenicë dhe që mban disa çmime ku vlerësohet për guximin, ka thanë se ka shumë arsye që e banë që ajo me Albin Kurtin me i nda rrugët.

Ajo thotë se ka heqë dorë nga VV kur ka kuptue se zyrtarë të saj kërkonin që në protesta të vdisnin qytetarët.

Në Tv Dukagjin, Halimi  ka rrëfy për herë të parë edhe për betejat e saj me kancerin.

Shperndaje në: