Ky asht uragani i jashtëzakonshëm i cili goditi Texasin, shihni damet e tij (foto)

Uragani ma i madh që ka godit Amerikën Veriore në 12 vjetet e fundit tashma ka arritë në Texas, tue shkaktue dame të jashtëzakonshme.

Uragani me emnin ‘Harvey’ goditi pjesën jugore të Texasit të Premten mbrama me erna të forta dhe reshje të shumta shiu.

Në disa fotografi të publikueme nga rrjeti televiziv CNN, mund të shihni damet që ka shkaktue uragani.

 

Shperndaje në: