Ky asht këshilltari i Haradinajt për kategoritë e daluna nga lufta

Gazmend Syla ka me qenë këshilltar i Ramush Haradinajt për kategoritë e daluna nga lufta.

Lajmin e ka konfirmue deputeti i AAK’s, Bekë Berisha.

Ndër të tjera thuhet se kryeminstri Haradinaj i ka sigurue veteranët se nuk kanë me pasë ma probleme me pensionet.

“Sot në takim me kryeminstrin z.Ramush Haradinaj u vendos që zyren e këshilltarit të kryeministrit për kategorit e dala nga lufta ta përfaqësoj Gazmend Syla, si dhe morëm zotimin nga kryeministri se pensionet e veteranëve nuk do të jenë problem tash e tutje” shkruen Berisha në njoftim.

Shperndaje në: