Pacolli e jep lajmin, ky shtet së shpejti ka me njoftë Kosovën (foto)

Shefi i diplomacisë së Kosovës Behgjet Pacolli sot në New York asht takue me shefen e diplomacisë së Kenias Amina Mohamed.
Mbas këtij takim ai ka thanë se beson se Kenia së shpejti ka me njofë Kosovën.

 

Për këtë takim Pacolli ka shkruar në Facebook

 

“Në vlugun dhe dinamikën e takimeve pata kënaqësinë e veçantë ta takoj edhe homologen time nga Kenia, Amina Mohamed.

Dua të besoj se Kenia do të njoh së shpejti Kosovën”.

 

kenia1

Shperndaje në: