Ministri e merr nji vendim për shitjen e pasunisë së konfiskueme (foto)

Deri tash, ka qenë shumë e paqartë mënyra e shitjes së pasunisë së luejtshme të sekuestrueme.

Por, me nji udhëzim të nënshkruem nga Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tash procedurat sqarohen.

Tahiri ka njoftue se e ka nënshkrue sot këtë udhëzim dhe shton se ky hap shënon nji hap tjetër në luftën kundër korrupcionit.

 

Postimi i Tahirit në Facebook:

 

 

Shperndaje në: