Presidenti Thaçi i kundërpërgjigjet Lunacek’ut për Demarkacionin

thaçi lunacek

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentue deklaratat e ish-përfaqësues së PE, Ulrike Lunacek.

“Është e domosdoshme që Demarkacioni me kalue në Kuvendin e Kosovës. Nëse duem që liberalizimi i vizave me ndodhë, atëherë duhet me kalue Demarkacioni. Qëndrojë fuqishëm mbas atij nënshkrimi dhe mendoj qe ka qenë i drejtë. Kemi vlerësimin e komisionit, kemi vlerësimin e NATO’s”, përfundoi Thaçi.

Shperndaje në: