N’kulmin e krizës me Korenë, Trump nis turneun 12 ditor n’Azi (video)

Presidenti i SHBA’ve Donald Trump u nis drejt Azisë sot, për nji turne 12 ditor në pesë vende të Azisë.

Udhëtimi i tij bahet në nji periudhë tensionesh të rrituna në Gadishullin Korean, ndërsa nji anketim i fundit tregon se amerikanët e perceptojnë Korenë e Veriut si kërcënimin ma imediat ndaj Shteteve të Bashkueme.

Gjatë këtij turneu, Presidenti Trump ka me vizitue Japoninë, Kinën, Korenë e Jugut, Filipinet dhe Vietnamin.

 

Shperndaje në: