Haradinaj del para protestuesve, kjo asht porosia e tij për rastin ‘Kumanova’ (video)

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dalë para protestuesve në sheshin “Skënderbeu” dhe ju ka thanë se kanë me kërkue hetim ndërkombëtar për rastin e dënimit të “Grupit të Kumanovës”.

Haradinaj ka thënë se të Hanën në zyrën e tij ka me pritë nga nji anëtar të familjeve të dënuemve.

Se vendimi i gjykatës maqedonase edhe mundet m’u ndryshue, Haradinaj ka përdor nji shprehje popullore. “Shyqyr Zoti nuk i ka dënu, por njeriu. Edhe mundet m’u ba diçka”.

 

 

Shperndaje në: