Kjo asht mënyra natyrale për t’eliminu eren e pakandshme të kambëve!

kambet

Era e keqe e kambëve mund të vijë si pasojë e çorapeve apo kepucëve të papërshtatshme.

Ky asht nji problem që prek shumicën e njerëzve, sidomos ata që mbajnë të veshuna kepucët gjatë gjithë ditës.

Ja disa mënyra të thjeshta për t’eliminu këtë problem.

Uthull molle: Prania e acideve acetike dhe fenolike në uthull e bajnë atë nji mjet të shkëlqyem antibakterial, e për pasojë heq erën e keqe të kambëve.

Shtoni gjysë gote uthull molle në nji legen me ujë të vakët dhe mbajini kambët për 20 minuta n’ujë. Persëriteni këtë procedurë ­3 herë në javë.

Vodka: Kjo mund të tingëllojë e çuditshme, por asht shumë efektive. Hidhni nji filxhan vodka n’ujë dhe era e keqe e kambëve do të zhduket. Mbajini kambët n’ujin me vodka për 20 minuta.

Ujë me kripë: Kripa asht e mbushun me natrium dhe për pasojë mund të ndihmojë.

Shperndaje në: