Fevziu e ‘godet’ fort Ramën: Ai vetëm mundet m’u zvarritë deri në fund të mandatit (foto)

Kjo Qeveri mbas skandaleve të fundit vetëm mund të zvarriset dhe nuk e drejton dot ma vendin.

Kështu ka thanë Blendi Fevziu i cili ka folë “pa dorëza” për Qeverinë Rama n’emisionin “Kolaudim” në InTV.

Pyetjes se me çfarë note e vlerëson kabinetin “Rama 2”, Fevziu u përgjigj shkurt dhe qartë duke thanë “0”.

Tue u nis nga kriza që e ka kap, moderatori i njoftun u shpreh gjithashtu se Qeveria Rama mundet me ra edhe ma përpara mbarimit të mandatit të saj, por mund të ketë edhe përmisime apo ndryshime.

Ai vijoi ma tej tue thanë se me të gjitha këto problematika në jetën politike në vend, kjo Qeveri e ka të pamundun të qeverisë, ose Rama duhet me shpikë nji formulë të re në mënyrë që jetëgjatësia e tij si Kryeministër me vazhdue.

 

Shperndaje në: