Këta aktivistë të Vetëvendosjes u arrestuen sot në Gjykatë

Lëvizja Vetëvendosje njofton se sot gjatë kohës kur asht shpallë aktgjykimi për aktivistët e VV’s janë arrestue këta persona: Januz Shatri, Luan Hoti dhe Amir Kuqi.

Simbas Vetëvendosjes, të njajtit janë arrestue për shkak se kanë shprehë pakënaqësinë e tyne lidhun me vendimin që i ka shpallë fajtorë aktivistët: Adea Batusha, Egzon Haliti, Atdhe Arifi dhe Frashër Krasniqi.

Shperndaje në: