Kur ‘godet’ Qosja: Dënimi i aktivistëve të VV’s, nji masakër juridike (foto)

Akademiku Rexhep Qosja e ka quejt masakër juridike vendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë për dënimin e katër aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje me 21 vjet burgim.

Simbas Qosjes, vendimi i sotëm asht nji fyemje e randë ndaj Kosovës.

“Besoj se populli shqiptar nuk do të pajtohet me këtë gjykim që fyen drejtësinë, mendjen e shnoshë dhe Kosovën, prandaj edhe do të çohet kundër tij siç u çue edhe kundër dënimit me vdekje që burgu i Prizrenit i shqiptoi Astrit Deharit”, ka shkrue Qosja në nji postim në Facebook.

 

Postimi i plotë i Qosjes:

 

 

Shperndaje në: