Deda e jep lajmin, ky asht numri i deputetëve që janë tërheqë për Specialen

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka thanë se 8 deputetë i kanë heq nënshkrimet për shfuqizimin e ligjit të Specialës.

“8 deputetë kanë tërheq nënshkrimet. Dy nga AKR dhe 6 nga Nisma. Kjo tregon se janë 35 deputet dhe me këta nuk mund të thirrësh as seancë as asgja. Kjo ka përfundue me nji humbje të kredibilitetit të udhëheqësve të Kosovës. Kosova nuk do të përfitoj asgja me këtë sepse tentimi për me interferue në drejtësi asht vepër penale”, ka thanë Deda në TV Dukagjini.

Simbas tij, Presidenti Thaçi duhet me dhanë dorëheqje sepse ka rrezikueDe Kosovën.

Shperndaje në: