A ka Haradinaj marrëveshje me VV’n për shfuqizimin e Speciales? (video)

Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj, ka thane në Ditë Mbas Dite të TV Rrokum se Qeveria e tij ka me qene vepruese dhe nuk i len punet me flejt.

Haradinaj ka thane se AAK nuk ka ndryshue qendrim lidhun me Gjykaten Speciale.

“Une s’kam ba pazare per me i marre pergjegjesite, qendrimet mbesin te njajta”, thote Haradinaj ne Rrokum, derisa ka shtue se, AAK nuk ka ndryshue qendrim as per Demarkacionin e Asociacionin.

Haradinaj ne vazhdim asht shprehe se ai nuk e din se qysh kane me veprue deputetet lidhun me shfuqizimin e Speciales, sepse, simbas tij, kjo nuk asht ne doren e Qeverise.

Kryeministri ka mohue se asht takue me Albin Kurtin per me fole lidhun me qendrimin e VV’s per shfuqizimin e Speciales.

Ai thote se nuk e din nese VV ka me votue pro shfuqizimit te kesaj Gjykate./Rrokum.TV

Emisioni i plotë:

 

 

 

 

Shperndaje në: