Pandeli Majko tregon kush po e pengon hapjen e kufinit Shqipni-Kosovë

Pandeli Majko

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko,  deklaroi në emisionin “Përballë” arsyet që pengojnë hapjen e kufinit mes Shqipnisë dhe Kosovës.

Pas nesh qëndrojnë bizneset dhe bizneset na thonë “prit, kujdes, mos hap kufirin, se më duhet mua koncesioni atje, mos ma hap kufirin se më ul mua çmimin e mallrave, nuk më duhet mua politika, se më intereson më mirë të hyjë malli nga ky drejtim se sa nga ai drejtim.

Pavarësisht se duket sikur po qeveris politika, gjithmonë e më tepër rregullin po e vendos biznesi” tha Pandeli Majko.

Shperndaje në: