VV mohon: Nuk kemi koalicion me LDK’n

LDK-VV

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftue se nuk aht arritë asnji marrëveshje me LDK’n për bashkëqeverisje në Pejë.

VV në Pejë ka lëshue nji njoftim për, siç thojnë ata, se në publik ka qarkullue nji lajm për koalicionin e arritun në mes të LDK’s si fituese e zgjedhjeve komunale të 22 Tetorit në Pejë dhe të VV’s.

Ky lajm është i pavërtetë. Lëvizja Vetëvendosje nuk ka koalicion as marrëveshje politike me LDK-në në Pejë, as me kryetarin Gazmend Muhaxheri’, thuhet në njoftimin e VV’s.

Shperndaje në: