Kurti e ka nji falëndërim për ish-kryetarin e VV’s

Kandidati  për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thanë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovë dhe e praktikon atë mbrenda subjektit.
Kurti asht shpreh si i vjen keq që nuk ka pasë ma shumë kandidatë për kryetar.
Ai ka falënderue ish-kryetarin Visar Ymeri për udhëheqjen e Vetëvendosjes deri në përfundim të mandatit.
Shperndaje në: