Veseli: Kosova asht kampione në sporte por duhet … (foto)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njiherësh lideri i PDK’s, Kadri Veseli ka thanë se asht kënaq shumë sot në hapjen e Festivalit Olimpik në Prishtinë, në prag të 10-vjetorit të Pamvarësisë.

Veseli ka thanë se Kosova asht kampione në shumë sporte dhe se duhet investue edhe ma tepër.

 

Ky asht postimi i plotë:

 

U kënaqa shumë sot në hapjen e Festivalit Olimpik në Prishtinë. Bashkë me dhjetëra fëmijë, provuam patinazhin dhe sporte të tjera. Kosova është kampione në shumë sporte dhe ne duhet të investojmë edhe më tepër, në mënyrë që të kemi vajza dhe djem që arrijnë majat e suksesit sikurse Majlinda, Nora, Akili, Distria e Albin Tahiri.

Shperndaje në: