Veseli për Demarkacionin: Nesër asht rasti…

Kadri-Veseli

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, tha se nesër asht rasti i bashkimit të politikës së Kosovës me e votue projektligjin për Demarkacionin.

Simbas tij, ky vendim ju hap udhë Kosovës dhe qytetarëve të saj për lëvizje të lirë.

Shejimi i kufinit simbas Veselit duhet me ndodhë, ndërsa tha se nuk duhen me u sajue gjana të paqena.

Shperndaje në: