A ka me votue PDK’ja Demarkacionin?

PDK

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, tha se PDK ka me e votue unanimisht marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi.

Krasniqi shpreson që nesër të ratifikohet Demarkacioni dhe t’i hapet udhë liberalizimit të vizave. Shqetësuese Krasniqi tha se mbetet qendrimi i LDK’s ku në Komisionin për Punë të Jashtme përfaqësuesit e LDK’s nuk kanë votue.

Shperndaje në: