4 aktivistët e denuem të VV’s – Qe çka ka me ndodh sot

Sot Gjykata e Apelit do të mbaj seancën e radhës ndaj aktivistëve të Lëvizjes, të dyshuem për sulm ndaj Kuvendit.

Seanca ndaj Atdhe Arifit, Frashër Krasniqit, Adea Batushës, Egzon Haliti mbahet mbasi me 17 Nandor të vitit të kaluem, Gjykata Themelore e Prishtinës kishte gjetë fajtorë dhe denue me 21 vjet burg aktivistët e Vetëvendosjes.

Atdhe Arifi ishte denue me 6 vjet burg, Frashër Krasniqi me 8 vjet, Egzon Haliti me 5 vjet e gjysë, ndërsa Adea Batusha me 2 vjet burg. Përderisa Adea asht në liri, të akuzuemit e tjerë janë në paraburgim.

Shperndaje në: