Nano i ‘godet’ fort: Ramën, Thaçin dhe Vucic’in, qe qysh i quen (video)

Gazetari Mustafa Nano, të Mërkurën, deklaroi se nëse kryeministri Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vucic janë takue me bisedue për ndamjen e Kosovës, atëherë ata janë të tre idiotë.

Nano u shpreh në emisionin “Opinion”, se nuk egziston asnji za serioz që diskuton ndamjen apo shkëmbimin e territoreve të Kosovës me Serbinë.

“Nuk ka asnjë zë serioz në diplomacinë botërore që të hedhë idenë e shkëmbimit të territoreve. Në këto rrethana, takimi i tre liderëve të fshatit ballkanik, që vendosin për hesapet e tyre, është një idiotizëm”,-deklaroi ai.

Shperndaje në: