Haziri: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni…

Lutfi Haziri

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka ba me dije se deputetët e kësaj partie janë unikë në votën për Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes së kufinit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi.

Në nji intervistë dhanë për gazetën “Epoka e re”, ai ka thanë se nëse demarkacioni nuk ratifikohet, Kosova e humb çastin e fundit me e marrë liberalizimin e vizave.

Haziri ka folë edhe për dialogun me Serbinë, tue ba me dije se ky proces do të mbyllet me nji rol aktiv të LDK’s.

Shperndaje në: