‘Takimi’ i madh i Kuvendit vendos për seancen e Demarkacionit

Televizioni Rrokum raporton nga Kuvendi se ne kabinetin e Kadri Veselit jane mbledhe ne takim, Presidenti Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, ambasadori amerikan Greg Delawie, Fatmir Limaj nga Nisma, shefi i grupit te LDK’s dhe Lista Serbe.

Raportohet se mbas perfundimit te ketij takimi pritet m’u vendos se a ka me vazhdue sot seanca apo jo, mbasi Lista Serbe ka deklarue tashma se nuk ka me votue kete marreveshje.

 

 

Shperndaje në: