Kjo asht thirrja e Apostolova’s për liderët kosovarë (foto)

Shefja e Zyrës së BE’s në Kosovë Nataliya Apostolova, u ka ba thirrje publike politianëve kosovarë në duert e të cilëve asht ‘fati’ i qytetarëve, me mendue për ta dhe me votue Demarkacionin me Malin e Zi.

Siç shkruen ajo në Twiter, gjetja e konsensusit për votimin e Demarkacionit tregon lidership.

”Gjetja e konsensusit për votimin e Demarkacionit kallxon lidership. U baj thirrje politikanëve të Kosovës me mendue për qytetarët e Kosovës dhe për rininë e Kosovës”, ka shkrue ajo në Twitter.

 

 

Shperndaje në: