Haziri: Kthjelluni krejt sot, votone Demarkacionin

Nënkryetari i LDK’s dhe Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri thotë se dita e sotme duhet me shërby për m’u kthjellue të gjithë.

“Dita e sotme le t’na kthjellon të gjithëve. LDK po e ndihmon nxjerrjen e Kosovës nga izolimi, duke mos mbajtur asnjë inat politik. Duhet lënë egot dhe mendoni për njerëzit e Kosovës. Votojeni atë far ligji e ta mbyllim problemin e parë sepse Kosova po pret zgjidhjen edhe të 999 problemeve tjera.Pa nënshtrim, por të mos marrim pozita dogmate politike. Koha me e lanë egon e nihilizmin te shpija. Sot vyen reflektim dhe racionalitet”, ka shkrue Haziri.

 

Shperndaje në: