Thaçi dekoron Jahjagën me medalje presidenciale

Presidenti Hashim Thaçi ka vazhdue dekorimin e personaliteteve publike me medalje presidenciale për nder të 10-vjetorit të Pamvarësisë së Kosovës.

Ai gjatë ditës së sotme ka dekorue ish-Presidenten Atifete Jahjaga.

“Me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të Pavarësisë dekorova ish-presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjagën. Ajo luajti rol konstruktiv në forcimin e unitetit politik, avancimin e të drejtave të njeriut dhe përmirësimin e imazhit të Kosovës në botë”, shkroi ai.

 

Shperndaje në: