Flet edhe Haradinaj: Kjo asht e vërteta për arritjen e marrëveshjes për Demarkacionin (foto)

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj, së bashku me partnerët e koalicionit si dhe LDK’n, kanë arritë marrëveshje për me votue Demarkacionin në seancën e së Mërkurës.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj konfirmon për qytetarët e Republikës së Kosovës se nga koalicioni qeverisës është menjanuar pengesa e fundit politike, për unitet politik në parlament. Ligji përmban Marrëveshjen e gushtit 2015, deklaratën e përbashkët të dy presidentëve, Thaçi dhe Vujanoviç si dhe Raportin e Komisionit Shtetëror për shënimin e kufirit me Malin e Zi”, thuhet në deklaratën e Haradinajt.

 

Postimi i Haradinajt

 

Shperndaje në: