Nesër protesta e mjekëve specializantë, kjo asht arsyeja

Nesër me fillim prej orës 12 pranë Ministrisë së Shëndetësisë do të ketë nji protestë nga mjekët specializantë.

Kjo për shkak të mosmbajtjes së premtimeve nga ana e Ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismajli dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli.

Që të dy kishin premtue se që nga 1 Kallnori asnji specializant nuk do të mbetet pa pagë, por kjo gja ende nuk po ndodh.

Shperndaje në: