Len futbollin 27-vjet, arsyeja duket e trishtueshme për Ryad Mahrez (foto)

Ai ishte nji prej lojtarëve kyç në arritjen e asaj që u quejt mrekullia e futbollit modern, titulli kampion i Leicester City në sezonin 2015-2016 të Premier Ligës angleze.

Bahet fjalë për futbollistin egjiptian Ryad Mahrez.

Mbas atij suksesi dhe paraqitjeve mbresëlanëse të tij atë sezon, thuejse krejt ekipet e mëdha të Europës u vunë në këkrim të lojtarit egjiptian.

Por, sot, rruga e Mahrez në botën e futbolit merr fund, në nji moshë shumë të re, vetëm 27-vjet. Kjo për shkak të probleme shëndetësore të tij.

“Pas konsultimit me shumë mjekë kam vendos me qëndrue larg nga futbolli. Kohës sime në futboll i ka ardh fundi, dhe kisha dashtë me thanë me pak fjalë. Due me i falenderue të gjithë për mirësinë dhe mbështetjen që më kanë tregue në këtë qytet të mrekullueshëm, ti ki me qenë gjithmonë në zemrën time”, ka shkrue Mahrez.

Screenshot_3Shumë ekipe të mëdha ma parë kanë kërkue me nënshkrue me egjiptianin, si Barcelona, Chelsea, Manchester City, Inter dhe Roma.

Shperndaje në: