Kqyrini deputetet turq tue u rreh n’Parlament

666405_1

Ne skena qe t’i kujtojne filmat me kauboj, mes deputeteve te parlamentit turk kerset boksi e dajaki, ku secili rroket me secilin.

Plas sherri e kersasin grushtat kur ne Komitetin Konstitucional debatohej per ndryshimet kushtetuese.

Keto skena nuk çojne pamje te bukur te institucionit ma te nalte turk ne Bruksel, ne keto momente kur ata po presin liberalizimin e vizave dhe anetaresimin ne Unionin Europian.

Shperndaje në: