Edi Rama zbulon smundjen nga e cila vuen: E kam të trashëgueme!

Pak ditë ma parë në media doli lajmi se Kryeministri Edi Rama takoi në nji spital privat ish- ministrin e Mbrendshëm, Saimir Tahiri.

I pyetun në emisionin ‘Studio e Hapur’, Rama u shpreh se ka qenë në spital për nji vizitë për shkak se vuen nga nervi shiatik dhe jo për me takue Tahirin.

“Une kam qene ne spital te nje miku im shume i mire mjek, qe ka pasur nje histori suskesi ne Itali, njeh problemin tim, qe e kam te trasheguar si te gjithe shoket e armeve ne fushen e basketbollit me mesin e pasi bera nje udhetim te gjate pata mnje kolpo qe me krijoi nje problem me nervi shiatik.

Tani, pse duhet të shkoj në spital?! Të shkoj në spital unë, për të takuar Saimir Tahirin… Kjo është nuk e di, absurde. Të ishte për ta takuar Tahirin do e takoja në zyrë.

Por lajm do të përbënte sërish! Po, por nëse do ta takoja…!”

“Sepse hedh nji budallë, nji kokrra e budallait nji gur në lumë, dhe hidheni ju të gjithë si të mençun për me nxjerrë gurin nga lumi! Ka ardhur koha që ti vihet nji fre kësaj maskarade që po helmon në mënyrë të padrejtë të gjithë qytetarët’,- tha Rama.

Shperndaje në: