Thaçi me Sekretarin Johnson, kjo ishte tema e takimit (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit në Londër, sot asht takue me Sekretarin e Jashtëm të Mbretnisë së Bashkueme, Boris Johnson, me të cilin ka bisedue për dialogun dhe normalizimin e marrëdhanieve mes Kosovës dhe Serbisë.

Thaçi, përmes nji postimi në Facebook, ka thanë se ishte mendimi i përbashkët që dialogu asht e vetmja formë e zgjidhjes së problemeve, si kusht pë perspektivën europiane të dy vendeve.

 

Postimi i Thaçit

 

Shperndaje në: