Shihni momentin kur përplasen deputetët e PDK’s dhe VV’s në seancë (video)

Po vazhdon m’u ashpërsue situata në interpelancën e Kuvendit për vdekjen e aktivistit të VV’s, Astrit Dehari.
Mbasi mori fjalën ish-ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, deputetët e Vetëvendosjes, por edhe ata që janë nda në grup të ri parlamentar nga kjo parti, kanë fillue me brohoritë dhe me pengue fjalimin e saj.

Mirëpo, mbas kësaj ka pasë nji përplasje mes deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës e Vetëvendosjes

Me pas kryesuesi i seancës ka kërkue pesë minuta pushim që situata m’u qetësue.

 

Shperndaje në: